FAQ - Tworzenie wlasnego sprzetu

Rozmowy na temat rekwizytów.

FAQ - Tworzenie wlasnego sprzetu

Postprzez kuziol » 14 maja 2010, o 20:15

Witam wszystkich maniakow RPG.
Jako ze sledze juz troszeczke to forum a jest to moj pierwszy post to pozwole sobie na zalozenie nowego topa :)

Chcialbym by byly tu zamieszczane wszelkie pytania i odpowiedzi na temat wykonywania broni zbroi i roznych innych rekwizytow.
Chetnie samemu sie czegos naucze (mask niedlugo mnie znokautuje za te telefony ) a i pewnie nie jedna osoba ma jakies pytanka czy watpliwosci.

Co prawda bedzie to dopiero moj pierwszy larp ale praca juz wrze, rzucilem sie na gleboka wode i moge jak kto zainteresowany udzielic troche rad na temat wykonywania broni czy zbroi z pianki i lateksu (szkoda ze tzeentchy sie przypaletaja w tym roku a nie Slaaneshe)

Mam tez od razu pytanko, ma ktos jakis pomysl na fajne buciki dla kultysty badz wojownika chaosu? Czy mozna jakos fajnie przerobic jakies stare buciory?

Pozdrawiam
kuziol

Re: FAQ - Tworzenie wlasnego sprzetu

Postprzez Sanath » 15 maja 2010, o 08:41

wojownicy Chaosu to zarowno mieszkancy imperium jak i polnocni barbarzyncy, opentani przez rozprzestrzeniające sie pustkowia Chaosu.
Na allegro w dziale rycerstwa mozna kupic jakies buciki, ale to wydatek rzedu paru stówek, mozna tez pojsc w strone wymienionych ludów północy,a zwykłe buty dobrze owinać skrawkami skóry, futra, czy poprostu szmat...
Jako kultysta zealona, czy mag mozesz równie dobrze postarac się o jakąś tunikę, ktora bedzie na tyle dluga, ze buty przestana być problemem ( wogłole, lub prawie wogole nie beda widoczne).
violets are gray, roses are gray, i'm dead and the color blind.
Sanath
Administrator

Postprzez Kwi4tek » 15 maja 2010, o 14:57

Hmmm buty historyczne to chyba jedna z najlepszych możliwości, ale faktycznie droga jak ch.. .
Co do pomysłu z długimi tunikami.. moim zdaniem jest chybiony jeśli zamierzasz w tym wejść w las, a prawdopodobnie będziesz prędzej czy później do tego zmuszony.. A podciaganie kiecki wygląda niemęsko... a przecież wszyscy chcemy być 'Bad ass' .
Przeróbka starych buciorów potrafi być całkiem widowiskowo, jesli masz z czego to zrobić..

Co do Latexu.. skąd takowy bierzesz??
Come to the dark side...
Kwi4tek

Postprzez Maska » 16 maja 2010, o 15:25

przepraszam bardzo, bycie bad ass mothafucka latając w kiecce po lesie wcale nie jest taki trudne :D
przeróbki to dobry pomysł. troche starej skóry, jakiegoś psiego futra przyklejone do cholew jakiegoś wojskowego czy trekowego obuwia są ok

lateks zdobywamy rozpuszczając przezerwatywy w acetonie :lol:
Sagie baby, konserwy i death metal bez przerwy
Maska

Postprzez kuziol » 16 maja 2010, o 16:04

Latex kupilem na www.ebay.co.uk
Niestety cholerstwo dosc kosztowne ale poszukaj latex mould rubber poczytaj opisy i bedziesz juz wiedzial czego w polsce szukac.
Jak kupilem 5 litrowy karnisterek plus czarny pigment
Obawialem sie ze bedzie tego lateksu malutko i ledwo na bron starczy po tym jak czytalem na roznych forach ale milo sie zaskoczylem jak pomalowalem bron latexem ( dotychczas 9 warstw ) i zuzylem moze mniej niz 1/5 plynu.
Jednak kupujac lateks trzeba zwrocic uwage na jego sklad, tanie farby maja bardzo niska zawartosc gumy w sobie i ponoc nawet do 25 warstw trzeba polozyc na bron.
Moja maczuga ma juz 9 i wyglada solidnie planuje polozyc jeszcze 3-5 warstw. Mam tylko nadzieje ze nie rozpadnie sie w pierwszym pojedynku.
Aktualnie zaczalem takze obkladac helm lateksem.
kuziol

Postprzez truskawkowy chaos » 16 maja 2010, o 17:55

a lateks to nie jest czasem to samo co płyn maskujący do akwareli...? Wydaje mi się że jest ogólnie dostępny :)
20 zeta / 1litr ceny sie oczywiście wachają
człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie
truskawkowy chaos
Organizator

Postprzez kuziol » 17 maja 2010, o 05:54

Hmmm nie znam sie tak bardzo na tym ale ja kupilem ten lateks
http://cgi.ebay.co.uk/Rubber-Liquid-Lat ... 5ad8e62ca1
z czarnym pigmentem i przesylka wyszlo mnie jakies 150 zeta na polskie
Jezeli u nas w kraju da sie takie cos kupic znacznie taniej to naprawde polecam bo ekwipunek nie przybiera mocno na wadze a staje sie bardzo wytrzymaly ( osobiscie jeszcze nie testowalem )
No i te 5 litrow wystarczy na naprawde sporo gratow.
Mam tez pytanko czy ktos moze probowal robic kiedys jakies elementy zbroi z gazet moczonych w wikolu? Jak wytrzymaly jest taki material i czy oplaca sie z tego np napiercha zrobic?
Ostatnio edytowano 21 lut 2011, o 12:29 przez kuziol, łącznie edytowano 1 raz
kuziol

Postprzez truskawkowy chaos » 17 maja 2010, o 11:05

Obawiam się, że nawet jeśli tak wykonane opancerzenie zalakierujesz, to sie rozpłynie przy zetknięciu z wodą...
truskawkowy chaos
Organizator

Postprzez kuziol » 17 maja 2010, o 14:33

Hmmm musze poszukac po necie co o tym pisza, ewentualnie lateks rules :) Ja chce do Slaaneshy :)
kuziol

Postprzez Kwi4tek » 17 maja 2010, o 17:36

Wytrzymały na tyle że nie rozpadnie się podczas noszenia, ale nie dość wytrzymały żeby wytrzymał choćby skromną potyczkę, poza tym faktycznie rozpuści się przy dużej wilgotności...
Come to the dark side...
Kwi4tek

Postprzez kuziol » 25 cze 2010, o 23:16

ma ktos moze namiary na jakis sklep cy cuś w ktorym mozna dostac jakis klimaciarski trimming? Nie do konca jestem pewien jak to sie nazywa po polsku ale chodzi mi o te czesc materialu ktorym obszywa sie brzegi np plaszcza badz tabardu. Nie szukam jakis tam imperialnych rombow czy bretonskich serduszek :) cos dobrego dla wojownika chaosu :twisted: :twisted: :evil:
kuziol

Postprzez Sanath » 26 cze 2010, o 09:36

hmm moze przejdz sie po okolicznych pasmanteriach, albo sklepach z materialami. :roll: Inaczej nie mam pojecia...
violets are gray, roses are gray, i'm dead and the color blind.
Sanath
Administrator

Postprzez kuziol » 24 lut 2011, o 15:32

hmm tak sobie wlasnie mysle, czy wystarczy plomien z tego palnika gazowego ( wygladajacego jak w dlugopisie ) aby stopic troche srebra? no i czy ma ktos pomysl jesli stopie juz owe srebro czym mozna je nakladac i jak szybko zastyga?
Mam zamiar nalozyc odrobine srebra na kosc, no i kombinuje jak to zrobic.
Drugie pytanko to czy orientuje sie ktos czym bezbarwnym mozna pokryc kosc by mozna bylo z tego bezpiecznie jesc/pic?
kuziol

Postprzez truskawkowy chaos » 24 lut 2011, o 20:19

palnik acetylenowy wystarczy, żeby stopić srebro, ale to ci sie nie bedzie trzymać kości tak po prostu.
Najlepsza mi sie wydaje opcja jak rozklepiesz srebro na cieńkie plastry, a kość pokryjesz takim gruntem co sie nazywa pulment. potem te cienkie płatki srebra możesz przylepiać do gruntu i bedą się trzymać. Możesz o tym poczytać na necie, może znajdziesz inna technikę złotniczą ale ta wydaje mi się najbradziej powszechna i sensowna, pulment można kupić gotowy. Jak chcesz sie pobawić można też spróbować zrobić taki grunt samemu, żeby sie to srebro do kości przylepiło.
A coś bezbarwnego do pokrycia kości to zwykłe szkliwo jak do ceramiki (np kubków), bezołowiowe.
truskawkowy chaos
Organizator

Postprzez Kwi4tek » 24 lut 2011, o 22:19

Mój Boże....rzeczowa odpowiedź na tym forum....niespotykane:D !
czyżbyśmy poczynili jakiś krok w przód, coś mnie omineło :?: :?:
Come to the dark side...
Kwi4tek

Następna strona

Powrót do Rekwizyty