Mechanika 2012

Re: Mechanika 2012

Postprzez Acibuk » 1 lip 2012, o 14:20

Na prawdę, rzadko zdarza się tak blisko podejść do przeciwnika, aby uzyskać "automata" (a zwłaszcza w otwartej walce). Mnie udało się w zeszłym roku tylko raz - zwykłym muszkietem. Tylko wtedy: po pierwsze od początku walki trzymałem nabitą broń, a po drugie goblin podbiegł praktycznie pod lufę i został, że tak powiem wyłączony. Także, to może wydawać się OP, ale życzę powodzenia z takimi "podchodami"...
Acibuk

Postprzez michas0019 » 1 lip 2012, o 14:52

Chodziło mi tylko o czysty TEORETYCZNY (przynajmniej w tym roku) taki przypadek. Zgadzam się z Maska, że wtedy nie ma roleplay, ale moje wyobrażenia były na bardziej grupy żołnierzy (oddziału) strzelców z okresu Wojny Secesyjnej, albo powstania USA (wiem wiem.... 3-4 wieki później), którzy nie myślą o zasadzkach, ale otwartym konflikcie, gdzie dajmy głupie gobliny podbiegają im pod lufy. Równie dobrze może być oddział łuczników, tylko że bron palna przechodzi przez zbroje i zadaje 2 PW no i ma swoje wady.
Angusie, masz racja, powinny te umki iść na odwrót: "OGNIA" przechodzi z trybu WALKI, na tryp "STRZELECKI" (nawet już po zakończonej fazie STRZELECKIEJ, gdzie dajmy na to był wystrzał z pierwszej lufy), a następnie "DOWÓDCA" może przybliżyć tych strzelców do przeciwnika o 2 kroki bliżej, wtedy będą mieli łatwiejszy strzał z 2 lufy (lub jak są na wyciągniecie ręki już to automatyczne trafienie).
No niestety jak to już Maska zauważył jest to z góry założenie walki samobójczej i mało odtwórstwa postaci, dlatego pytałem się czy możliwe jest wyposażenie gobosów w taki oddział (też czysto teoretycznie).
Pozdrawiam i do zobaczenia za 4 dni
michas0019

Postprzez Maska » 2 lip 2012, o 16:38

akurat u gobasów tak się nie zdarzy ;)
Sagie baby, konserwy i death metal bez przerwy
Maska

Postprzez Egil » 2 lip 2012, o 18:53

Dobra już nie denerwuj się już kasuję
Ostatnio edytowano 2 lip 2012, o 21:39 przez Egil, łącznie edytowano 1 raz
Człowiek człowiekowi wilkiem.... Wilk wilkowi bratem
Egil

Postprzez Egil » 2 lip 2012, o 19:19

Z innej beczki ile dostanę za pancerz typu : lamelka + Hełm Wikiński + przeszywa + karwasze na ręce bizanty na nogi ?
Egil

Postprzez randy » 2 lip 2012, o 20:06

Na ostatnie ja Ci odpowiem... że jak przyjdziesz do mnie żeby się zapytać ile za zbroję to dostaniesz ulgowe 1! Stary jak bym Cię nie znał to bym Ci swoje powiedział co do twojej grubej rozpiski... tylko ta część miała sens tworzenia rozmowy:
A czemu nie przekładać czarów? Przecież skoro gramy w WH to czemu nie grać w niego jak najdokładniej i czuć podręcznikowy klimat grania daną szkołą magii ? Przyznaję ładnie dobrałeś czary ale ... Np. Egzorcyzm u Hierofanty dotykowy? I to po tylu turach ba 50% szansy na udanie się ? To lepiej od razu strzelić se w głowę bo żaden mag tego nie wyżyje. Egzorcyści białego kolegium w pojedynkę niszczący demony zostali zredukowani do roli no nieboraków. Natomiast dałeś im silną broń ofensywną w postaci Gorejącego wzroku za 2 pace w świetle ... ładny buf gdy 2/3 gry odbywa się w dzień. W porównaniu do nich magowie ogna są strasznie osłabieni. Rozumiem ideę nie kopiowania magii jak kalki ale ... Kolegium wiatru SHYISH. Zrobiłeś świetnie ba lepiej oddając klimat gry niż czasem podręcznik takim doborem zaklęć. Druidyczne kolegia też pięknie i z przytupem ale co z resztą ? Gubi się gdzieś swoisty klimat jaki miały w podręcznikowej wersji sam to przyznasz... Za to są grywalne w walce i konfrontacji... Jak w Diablo czy temu podobne.

Przenieście się proszę na fejsa albo gdzieś i se pogadajcie... a Egil co ty sie czepiasz magii i magów? Każdy sobie sam tworzy postać i daj innym potworzyć... Chopy tu rewelacyjną mechanę zrobili która pozwala pograć magom. Ciesz się że jest tak, przygryź se język i strzymaj to że w tym roku jest taka mechana a potem chcesz - to dokładaj swoją wiedzę i uwagi do mechaniki magii na Forcie :P
randy
Mistrz Gry

Postprzez Egil » 2 lip 2012, o 21:49

Się uniosłeś. Ale fakt nie powinienem zaśmiecać forum więc mea culpa . Inna sprawa Pytałem jak oceniacie klasę pancerza i jak przydzielacie PP bo słyszałem i czytałem w mechanice że można mieć ponad 3 za ciężkie zbroje. Oto pytałem bo wydało mi się niejasne ,jeśli źle się wyraziłem to przepraszam. Post wyżej masz opis opancerzenia przykładowego jakie wezmę.
Egil

Postprzez Havock » 2 lip 2012, o 23:40

@Randy

Egil się nie czepia tylko kontynuuje dyskusję i z chęcią udzielę mu odpowiedzi bo może wyjść z tego coś naprawdę fajnego, ale co fakt to fakt - przenieśmy to na PW ;)
I see what you did there...
Havock
Administrator

Postprzez randy » 3 lip 2012, o 08:25

No to fajnie że zmienicie czata
Jeśli o zbroje chodzi to my MG na pewno podchodzimy do ciężkich zbroi z dużym szacunkiem ponieważ latanie w tym przez cały dzień to jest wyczyn. Druga kwestia to wygląd bo rozsądne jest dać 5 PP za pełną płytę ale nie dam 5PP komuś kto ubierze się w metalową beczkę po benzynie... jeśli wiesz o co mi chodzi

Ty się tam nie martw... przyjedziesz, dostaniesz ocenę, zobaczysz ale nie masz się czym martwić bo pewnie 3 dostaniesz... ale musisz zaczekać żeby się dowiedzieć
randy
Mistrz Gry

Postprzez dkinvokery » 22 lip 2012, o 11:20

Dobra wiem że od fortu minęły ledwie 2 tygodnie i odpoczywacie ale napisze tego posta żeby nie zapomnieć.
To w zasadzie taka propozycja do przyszłorocznej mechaniki która samej mechaniki jako tako nie dotyczy, ale moim zdaniem powinna ułatwić życie nam graczom i wam jako mistrzom gry.
Mianowicie można by w mechanice na 1 stronie umieścić rozpiskę jak "długościowo" bronie są zaliczane czyli np:

broń krótka(taka od łotra) od tyle do tyle
broń jednoręczna od do
broń pułtoraręczna(taki mój wymysł i propozycja-broń liczona jako jednoręczna jeżeli chodzi o właściwości, ale nie pozwalająca nosić 2 broni czy tarczy) od do
broń dwuręczna od do
no i tak dalej

ewentualnie można by wprowadzić podział na broń względem wzrostu użytkownika czyli np jak masz wzrost rzędu 2,1metra to twój miecz dwuręczny może być nieco dłuższy niż zwykle.
albo poddział ze względu na rase(bo wiadomo goblin z 2m mieczem to przesada nawet jak ma te broń dwuręczną za 4 pd)(chociaż z tym bym uważał bo może dojść do sytuacji że niektóre rasy będą ewidentnie pokrzywdzone i zredukowane do postaci 1 lvlowych mobów- w tym przypadku gobasy)

A dlaczego tak? Nie wiem czy problem jest taki istotny, czy na przykład zdarza sie tylko takim noobom jak ja, ale jeszcze przed fortem czytałem z grubsza co sie tylko dało na forum+mechane i tego typu wytyczne znajdowały sie chyba tylko co do łotra i jego broni krótkiej. A trzeba przyjąć że co poniektórzy przeczytają tylko mechanike olewając forum całkowicie. No i potem ma taki problemy bo "-twoja broń jest dwuręczna -ale jak to?", a GM tez musi potem tłumaczyć, iść na jakieś dziwne układy i tak dalej. Pisze z własnego doświadczenia bo właśnie przy ocenie postaci usłyszałem dokładnie "Ale wiesz że ten kostur to jest 2 ręczny?" no i potem musiałem jakieś dziwne negocjacje prowadzić i sie umawiać że nie będe walczyć tak a tak(byłem pierwszy rok więc rozumiem skąd obawa przed power playem). Co w tej sytuacji mnie ruszyło to fakt że usłyszałem też "kij to sie liczy jak jest nie większy od właściciela"(troche inaczej to było powiedziane ale sens zachowałem). W mechanice ani nawet na forum takich informacji nie znalazłem, ale tam sie w jakieś większe dyskusje nie wdawałem bo jak pisałem byłem po raz pierwszy i nie dziwi mnie taka ostrożność i brak zaufania, bo wiadomo co takiemu noobowi do łba strzeli :P? Co ciekawe kilka godzin później od innych GM'ów usłyszałem "kij to kij, jak w mechanice, nie ma kij 2 ręczny i 1 ręczny". Dlatego uważam że dobrze by było to usystematyzować. Na koniec przepraszam za błędy w pisowni itd. i za pominięcie ksywek GM'ów ponieważ raz że ich nie pamiętam, a dwa że mógłby mi ktoś zarzucić że chce sie na kimś wyżyć.
dkinvokery

Postprzez kosma » 22 lip 2012, o 21:52

A ja dorzucę moje 3 grosze, nie do końca związane z mechaną co prawda, ale jednak. Wiem że sprawa pieniędzy larpowych to śliski temat ale... wiecie drodzy MG ile frajdy dało mi to, że mogłem sobie ot tak rzucić monetę grajkowi, a nawet BA, postawić komuś żarcie w gospodzie :!: Oczywiście ja na potęgę okradałem miasto, nie wiem czy jakiekolwiek pieniądze z podatku "ze wstępu do miasta" trafiły w ogóle do Sędziego, ja dzięki temu miałem się jednak zajebiście :D Nie mówię tutaj akurat o tym, że każdy powinien mieć kasy jak lodu, ale jakby miał jednak coś więcej ponadto, co pozwalało mu przeżyć 1 dzień w średnich warunkach to inne usługi (jak choćby wspomniany grajek) zyskałyby na atrakcyjności.
"Tacita bona est mulier semper quam loquens" (Milcząca kobieta jest zawsze lepsza niż mówiąca)
Plaut
kosma

Postprzez Maska » 23 lip 2012, o 16:05

po pierwsze: tak odpoczywamy

po drugie: tak, mamy zamiar usystematyzować rozmiary broni

po trzecie: pewnie pojawiłeś się na ocenie postaci z dwu-i-pół metrową tyczka i usłyszałeś że ta broń jest za długa bo kije zwyczajowo miały długość w okolicach wzrostu właściciela oraz przekracza granice użytecznej długości droni klasy 'kij'. kij wg mechaniki nie wymaga umki broń dwuręczna, ale wali za jedną pacę. są jednak sytuacje kiedy trzeba kogoś opamiętać bo popłynął, np jednemu graczowi kazaliśmy skrócić jego drzewcówke o jakieś pół metra bo wprawiał w kompleksy greckich hoplitów

po czwarte: z kasą jest rzeczywiście śliska sprawa, ale będziemy się starać zbalansować ekonomię larpa
Sagie baby, konserwy i death metal bez przerwy
Maska

Postprzez kamil009 » 28 mar 2015, o 22:11

Mam te same pytanie co Egil.Dzięki z góry.
kamil009

Postprzez kamil009 » 28 mar 2015, o 22:12

Mam te same pytanie co Egil.Dzięki z góry.
kamil009

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum