Ograniczona długość broni.

Ograniczona długość broni.

Postprzez beastt » 14 lip 2010, o 18:49

Czołem. Moją propozycją jest wyszczególnienie w mechanice do jakich maksymalnych rozmiarów mogą sięgać bronie typu : sztylet, broń krótka, 1,5h i 2h. Znacznie urealni to walkę. Nikt nie będzie miał wątpliwości co trzyma w dłoni. Jeszcze korzystając z okazji wnoszę drugą propozycję ta z kolei już zupełnie luźna: można dodać um. np krzepki (tylko dla wojów) ktoś taki może trzymać np miecz dwuręczny w jednej ręce. Pozdrawiam!
beastt

Re: Ograniczona długość broni.

Postprzez spawnn » 14 lip 2010, o 18:58

Zaś wyjdę na formalistę i czepialskiego ;p ale w sumie po części popieram. Dla jasności można by ustalić kategorie: krótka, długa, 2h. By np. mag chcący jednak mieć jakiś tam krótki miecz nie przyjechał na konwent i się dowiedział "jednak trochę go masz za długi" . Sztylety ogólnie chyba padło gdzieś z czyichś ust, że jest ograniczenie do 30 cm i luz. Dwuręczna też by się przydało, bo już nieraz ludzie wyskakiwali z istnymi "pikami" i to leciutkimi jak piórko - podpada pod PG, więc w sumie by nikt się potem nie dziwił - można by ustalić maksymalną długość.

Chociaż ogólnie raczej nie przykładam do tego większego znaczenia i raczej nie jest to zmiana priorytetowa - przydatne, aczkolwiek nie niezbędne. Zawsze mamy gdzieś w pobliżu Misia by dopytać o wszystko ;)

Co do drugiej propozycji, to nie jestem za. Mimo iż wszystkie nasze bronie są lekkie, to jednak jest zasadnicza różnica w ciężarze jednoraka i dwuraka - w walce to ma duże znaczenie, bo w końcu faktycznie liczy się szybkość, a nie peta sama w sobie. Dlatego jak jakiś kozak chce chwycić dwuraka jednorącz - proszę bardzo, ale będzie tym machał na tyle wolno (chyba że jest przepakiem), że mu na dobre to nie wyjdzie.
spawnn

Postprzez superzgred » 14 lip 2010, o 20:41

Co do długości mieczy to się zgodzę.
Wprowadziłbym jednak inne ograniczenie, trochę nawiązujące do realności.
Jak wiadomo broń dwuręczna (miecze, topory) były cholernie ciężkie i w zasadzie służyły tylko do tego by zadać pierwszy cios, a potem delikwenta dobić. Jak się spudłowało to był cholerny problem, bo zanim się to podniesie i znowu zada cios, to już można był być dźgniętym ze 4 razy, dlatego proponowałbym aby broń dwuręczna wymagała jakiegoś skilla dla wojów, biła za 2 i powalała oraz -UWAGA- gracz mógł wyprowadzić podczas fazy walki tylko jeden cios.
Dlaczego tak? Jak trafisz, to masz gościa w kieszeni, bo już nie obroni się przed nikim, a jak nie to masz pecha, bo nie jesteś w stanie zadać drugiego ciosu więc musisz uciekać, albo się bronić. Zasada mocna broń - mocne ograniczenia.

Osobiście nie podobają mi się osoby wymachujące 1,5m mieczami jak kijkiem. Przy broniach pcv reguła jest tylko jedna - im broń dłuższa tym lepsza, a to należało by jakoś zmienić.
Pink Powah!
superzgred

Postprzez Quarties » 14 lip 2010, o 21:02

A ja jestem przeciw zmianom: ograniczenia są dla frajerów i bardzo ich nie lubię. To jest LARP, nie odtwórstwo. Bronie będą lekkie. Wystarczy mi liczenie karabinu jako 1 hita i tyle. Reszta to zbędne utrudnianie zasad, które już są momentami trudne do ogarnięcia (patrz prelekcja o mechanice i długość jej trwania).
Nie miecz uczyni z ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola walki.

FORT '10 - gobliński szaman Mord
FORT '11 - gobliński szaman Mord/inzynier gobliński

Fantazjada '11 - Prefekt Szkoły wojny WMO
Quarties

Postprzez superzgred » 14 lip 2010, o 21:52

Prelka o mechnie byłya długa, bo opisywała wszystko, a każdy i tak ma kontakt z częscią mechaniki. Wój nie bawi się w magię, a alchemię też nie wszyscy posiadali.

Co do karabinu jako 1 hit. Ok, ale zauważ, ze podczas tego karabinu i tak jest ciężko samemu jakiś cios wyprowadzić. Po prostu przeciwnik nie daje dojsc do głosu.

A odtwórstwo to to nie jest, tylko udawanie. Udajemy, ze zyjemy w swiecie młotka, a tam z tego co mi wiadomo fizyka jest bardzo podobna do naszej.
Pink Powah!
superzgred

Postprzez Sanath » 14 lip 2010, o 22:17

Dlugosc byla pilnowana przez GM'ow i widzialem jak ktos nawet ucinal pcv'ki, aby wyrobis sie do skilla "slabe punkty".

Skill to jakas poracha i w wowa mieszac sie nie bedziemy (wyjatkiem moze byc rozwazenie tego na rzecz orkow w przyszlym roku). Bron jednoreczna pozostawala w jednej i raczej nie widzialem nikogo z olbrzymia pala i tarcza...
Bylo rowniez przykazane, ze magowie maja walczyc oburacz jak kijem, a nie halabarda, czy pika... i raczej bylo to egzekwowane.
violets are gray, roses are gray, i'm dead and the color blind.
Sanath
Administrator

Postprzez spawnn » 15 lip 2010, o 11:39

No w sumie, można to zostawić w jurysdykcji GM'ów - niech im się nie nudzi ;p Jak ktoś kiedyś wyskoczy z pałą 1,5 m i tarczą - to się go uwali i heja, tak samo z gumowymi młotami na 3 m. A sztylety są ustalone na 30 cm i luz.

A nowych skilli i różnorakich zasad bym nie wprowadzał, bo tylko namiesza, tylko GM'y mieli by więcej do ogarniania i pilnowania, czy podczas walki każdy typ z każdym typem broni zachowuje się "koszernie" :P

Aż tak fizyka w młotku nie jest podobna Zgred - jak wiesz, w grze fabularnej WH można walić z dwuraka co rundę bez problemu ;)

Jeszcze jedno słowo na moją obronę podczas prelekcji mechany ;] Zadawałem tyle pytań (część nie dotyczyła wcale mojej postaci, a ogólnie były to moje wątpliwości :P) tylko i wyłącznie po to, bo założyłem, że lepiej by prelekcja trochę się przeciągnęła, ale żeby omówić wszystkie ewentualne niejasności, niż żeby potem pieprzyć się z tym w czasie gry ;)
spawnn

Postprzez Maska » 15 lip 2010, o 14:00

i tak byłeś lepszy od pewnego posłańca w zeszłym roku na omawianiu mechany :D

co do dlugości broni. liczymy na wasz zdrowy osąd i rozsądek co do rozmiarów broni, a przegięcia będą ukrócać MG

umki w stylu dwurak w jednej ręce... moi drodzy, nie róbmy tutaj Diablo, czy DnD
Randy chyba będzie musiał poprowadzić prelke Why powergaming sucks jescze raz, tym razem obowiązkowo dla wszystkich ;)
Sagie baby, konserwy i death metal bez przerwy
Maska

Postprzez AdrianSz » 15 lip 2010, o 14:06

Osobiscie to zaczołem gre z 2h Axe :P no i jak sie to skonczyło pierwszy atak goblinow inzynier na 0. :P wkurzyłem sie wziołem se 50 cm mieczyk, kolejne starcie z gobasami ten sam koles :P 2h sprzedal mi cios sparowany potem poszlo 5+ strzałów odemnie i to kolesia nie glaskałem :P zaraz padł :P A pike tez da sie obejsc odbicie w bok doskok i nara :P jak taka cieżarna krowa jak ja tak potrafi to zrobic :P to wy to juz wogole powinniscie tam masakry odwalac. Zreszta broni typu final fantazy poprostu sie nie sprawuja, testowałem. :) Najlepiej sie sprawuje 1h i tarcze, i 2x 1h ponieważ na kolesia z tarczą zaczyna z buta w tarcze a potem to juz formalnosc :P.
AdrianSz

Postprzez Kwi4tek » 15 lip 2010, o 14:28

Randy chyba będzie musiał poprowadzić prelke Why powergaming sucks jescze raz, tym razem obowiązkowo dla wszystkich

Fakt ,są w niej precyzyjne instrukcje jak wypakować sobie postać:D
Come to the dark side...
Kwi4tek

Postprzez AdrianSz » 15 lip 2010, o 14:32

Najlepszem sposobem wypakowania postaci jest błyskotliwość dobre pomysły na questy i eventy w własnym zakresie odgrywanie postacie itp. GMowie to najbardziej lubią i dzięki temu można dostać itemki buffy i inne rzeczy. :)
AdrianSz

Postprzez AdrianSz » 15 lip 2010, o 14:38

No i pomysły postaci jak chcesz być masakratorem to weź sobie cyrulika który leczy akupunkturą zielarstwo warzenie trucizn, zatruć igiełki dogadać sie z MG ze trucizna działa po jakimś czasie :P i dobija połowe postaci :P nikogo nie widziałem kto by zrobił coś takiego :D. jak ktos ma dobre gadanie :P mogł by sie jeszcze wyprzeć tego że to jego wina wymyśleć jakiejś pierdoły i połowa osób by to jeszcze łykło
AdrianSz

Postprzez Maska » 15 lip 2010, o 16:18

Adi ja Cie prosze, nie ucz ich.... ;)
Sagie baby, konserwy i death metal bez przerwy
Maska

Postprzez AdrianSz » 15 lip 2010, o 16:34

Ups :P
AdrianSz

Postprzez Acibuk » 15 lip 2010, o 16:47

Ale co racja to racja. Według mnie miecz + tarcza to najlepszy zestaw. Miałem malutką, jak na standardy tarczę, ale jak to pomagało kosić!!! Ja wyszedłem z innego założenia xD kupiłem standardową PCV-ke i zrobiłem miecz tak długi ja ta rurka (biorąc jeszcze margines otuliny na sztych) i nie było problemu :P
Acibuk

Następna strona

Powrót do Archiwum