IMPERIALNI! (frakcja 2010)

Re: IMPERIALNI! (frakcja 2010)

Postprzez Sanath » 21 wrz 2010, o 09:09

Opiekunem zazwyczaj jest Narius i on jest GM'em imperialnych.

Co do kadry dowodzacych graczy, to raczej jest stala, raczej, poniewaz postacie czesto gina i na ich miejsce wskakuje nowy kapitan, czy sierzant. Czasami zdaza sie, ze osoba grajaca dana postac nie pojawi sie z jakis powodow na konwencie, wiec mozna dogadywac sie jakis czas przed, w okresie wysylania listow fabularnych przez GM'ow.
violets are gray, roses are gray, i'm dead and the color blind.
Sanath
Administrator

Postprzez Arbogast » 21 wrz 2010, o 12:32

Dzięki za odpowiedź.
Mam kilka ciekawych pomysłów i muszę o nich pogadać z Wielkim Szu.

Ależ nie mam aż tak wysokich ambicji by zostać Kapitanem Imperium! XD
Spytałem, bo byłem po prostu ciekaw czy dana osoba co roku jest tą samą "profesją". Czy Pan XYZ grający Kapitana Imperium, Markusa Scheissemeistera (która to postać zginęła), w przyszłym roku też będzie Kapitanem, ale z innymi personaliami z racji tego, że tak dobrze mu poszło w tym roku. Jestem ciekaw, czy pomimo tego że postaci giną, "szychy" pozostają te same" - ten system bardzo by pasował do Imperium. Nie byłoby też sytuacji, w której dowódcą zostaje kompletny n00b.
To each of us falls a Task. And all that Emperor requires of us Guardsmen is that we stand the line and we die fighting.
It is what we do best.
We die standing.
Arbogast

Postprzez Sanath » 21 wrz 2010, o 13:27

Czasami zdaza sie ze dowodzi n00b, ktory przedstawil Gm'a swoja osobe w nieskazitelnym swietle i otrzymal ta role. Jednak taka osoba zazwyczaj nie dowodzi za dlugo, poniewaz jak to w armi czesto przytrafiaja sie wypadki, albo poprostu nieudolny sierzant nie wraca z patrolu.. ehh naturalna kolej rzeczy. xD
violets are gray, roses are gray, i'm dead and the color blind.
Sanath
Administrator

Postprzez Arbogast » 21 wrz 2010, o 15:07

Skoro takie sytuacje się zdarzają (że dowodzi n00b), to szkoda... Niby można wyeliminować problemy "fabularnie", jak napisałeś, tylko że to dwie osoby w plecy Imperium... Dwie osoby które mogą walczyć dla Imperium, a które zostaną później wskrzeszone przez jakiegoś Nekro i zostaną zombie. ;>

Lepiej by było gdyby Kapitanem zostawała osoba która już się sprawdziła. Taka fucha to nie tylko lans, jak może się wydawać. Trzeba się autentycznie znać na wojaczce, zajmować się oddziałem i stosować się do wytycznych świata w jakim przyszło żyć (Znajomość realiów, zwyczajów, stylizacja języka...). Marzy mi się Imperium z prawdziwego zdarzenia, tak jak to jest na Krigslive. ;)
To each of us falls a Task. And all that Emperor requires of us Guardsmen is that we stand the line and we die fighting.
It is what we do best.
We die standing.
Arbogast

Postprzez Acibuk » 21 wrz 2010, o 17:15

Ja może jeszcze tak trochę niegrzecznie, dorzucę, ze dowództwo dało dupy w tym roku. Kapitan i Sierżant nawet nie zjawili się na konwencie i potrzebne było szybkie łatanie kadry dowódczej... Ładnie zgrabnie wyjaśniono to fabularnie, ale jednak szkoda trochę klimatu który po części został "skrzywdzony". Wojsko w tym roku praktycznie było dowodzone przez kilka osób, nawet magowie rozkazywali wojakom ^^
Acibuk

Postprzez Arbogast » 21 wrz 2010, o 17:31

Skoro dowódcy nie pojawili się na zlocie to rzeczywiście kicha. Dlatego właśnie moim pomysłem byłoby stworzenie stałej grupy ludzi, którzy wcielaliby się w postacie Imperialnych. Nie byłoby tak, że mogę przyjechać i być Imperialnym - najpierw musiałbym się porozumieć z dowódcą, spełnić wymagania takie jak strój, pancerz i broń (Te kwestie byłyby ściśle określone przez regulamin przyjęcia.). Kandydat musiałby szyć strój w takich barwach, jakie wymaga od niego kanon. I dopiero po spełnieniu tych warunków można byłoby przyjechać na zlot jako Imperialny.
Z pewnością, część osób mogłoby to odstraszyć, ale dla osób spełniających wymagania mogłyby być jakieś drobne profity (Szeregowy +1 Punkt Nauki, chociaż tak jest chyba teraz...) czy coś w tym stylu. Wojsko Imperium nie byłoby może liczne, ale miałoby najbardziej klimatyczny... eee... Klimat. Najlepsze stroje, najlepszą broń, słowem - trv ŁorMłotek!

Co do tych magów rozkazujących żołnierzom - jest to jak najbardziej na miejscu.
To znaczy - nie powinno tak być, ale zdarzały się takie akcje w Warhammerze.
Magowie z Kolegiów, czyli Magistrzy, Inżynierowie czy Kapłani Sigmara - oni wszyscy mogą dowodzić wojskami Imperium. Pod warunkiem oczywiście, że nie będzie miał kto nimi (żołnierzami) dowodzić... Z drugiej jednak strony, często nawet Generałowie Imperium słuchali się Magów i Kapłanów. Magów - bo nie ważne jak wielkie masz jaja, Mag może Ci je spopielić. Kapłanów zaś, bo nie ważne jak wielkie masz jaja, Inkwizycja może Ci je uciąć. ;)
Magowie i Kapłani może nie mają odpowiedniego wojskowego wykształcenia czy doświadczenia, ale jako urodzeni despoci i przywódcy często narzucają swą "opiekę" innym.

PS.:
Acibuk, jesteś z Imperium? ;>
It is what we do best.
We die standing.
Arbogast

Postprzez Acibuk » 21 wrz 2010, o 18:01

Jestem a raczej byłem najemnikiem na usługach imperium. Jednak nie tylko kasa mi była w głowie, bo gorliwie wierzyłem Sigmara. Może źle się wyraziłem, nie chodzi o stricte rozkazy wojskowe, ale coś w stylu chłopców na posyłki. Ja doskonale wiem, że mag może dyrygować, a zwłaszcza panowie posługujący się agshą, bo Ci często sami zostają dowódcami. Wiadomo jest, ze wykonasz zadanie powierzone przez maga bo masz do niego respekt i nie chcesz podpaść, nawet jeśli cholernie Cię to irytuje. Tylko, że ja miałem swojego dowódcę najemników, dowódce Armii Imperium i jeszcze magów którzy np. ściągali mnie z posterunku na bramie bo mieli interes...
Acibuk

Postprzez Ragnald » 22 wrz 2010, o 09:57

Panowie nie wiem czy w tym roku MG będą tworzyć zawodowy oddział imperimu, z tego co pamiętam to pod dowództwem Bretończyków została odbita ziemia Reinsfeld, ale nigdzie się nie doszukałem, czy zdobyta ziemia została przyłączona do Bretonii. MG mogliby wyjaśnić tą kwestię aby było wiadomo jaki garnizon powstanie w tym roku.

Pomysł utworzenia doborowego granizonu jak najbardziej mi się podoba!
Chętnie włączyłbym sie z częścią ludzi z Raciborza w jego utworzenie, tym bardziej że mamy zaplecze obozowe (namioty, ławy, stoły, wiaty, kocioł itp.)

Przyznam, że miałem być kapitanem imperium w tym roku, ale po przemyśleniu sprawy wycofałem sie z tej funkcji i zagrałem inną postacią. Ciężko jest zrobić "klimatyczne" wojsko z dużą ilością rekrutów jeśli nie posiada ono dodatkowej zachety(żołd, zapewniony prowiant, identyczny mundur itp.) i z góry jest ono skazane na zagładę poprzez wewnętrzne spory jeśli MG daja zadania typu: "nie lubisz swojego sierżanta - pozbądź się go". Tak też padła moja gildia kupiecka w 2008 roku jak okazało się, że 2 z trzech ochroniarzy jest z chaosu a trzeci chce mnie zabić;) W takim wojsku musi być przynajmniej jedna/dwie osoby, której możesz zaufać.

Powracając jednak do pomysłu utworzenia takiego wojska z identycznymi mundurami, rzuciłem podobny pomysł w zakładce zasady, temat : Problem z zaciągiem do straży/wojska.

I tak jak pisałem powyżej, jesli są osoby chętne do utworzenia zawodowej armii imperium lub bretońskiego oddziału rycerstwa(w zależności do kogo będzie należał grnizon) to ja się dołączam!
Ragnald

Postprzez Maska » 22 wrz 2010, o 10:11

że tak sprostuje ten 2008 rok ;)
tylko kapitan twojej straży był wyznawcą chaosu i chciał Cie zabić. dwóch pozostałych udało mi się po prostu namówić na przyłączenie się do jedynie słusznej strony :twisted:
takie są ścieżki chaosu
Sagie baby, konserwy i death metal bez przerwy
Maska

Postprzez Richard » 22 wrz 2010, o 22:22

Mask nie wiem czy pamiętasz ale to ja byłem chętny przystąpienia do jedynie słusznej strony :twisted: a angus został w sumie postawiony przed faktem dokonanym kiedy młot przyniósł do obozu :D bo do końca nie wiedział o co chodzi ^^ a po za tym n u-boot nie żebyś był ch*jowym pracodawcą ale postronni mieli lepsze oferty płacy niźli ty :D
Richard

Postprzez Arbogast » 23 wrz 2010, o 12:22

Ragnaldzie, "Ludzie z Raciborza" to...? Masz na myśli jakąś grupę rekonstrukcji, czy coś w tym stylu?
(Tak mi się przynajmniej wydaje, ponieważ sugeruję się zdjęciem.)

Zapoznałem się z tematem który założyłeś i wydaje mi się on słuszny.
Wojsko powinno być w miarę duże i powinno czymś zachęcać przyszłych rekrutów.
Ale zauważ, że jeśli chodzi o postacie premiowane, to wszystkie "profesje" są tak samo punktowane, by była "równość". To się raczej nie zmieni, więc Szeregowcy nie będą mieli tego jednego PDka więcej.
O wiele prościej byłoby się zastanowić nad żołdem. Ja przystąpiłbym do Imperium nawet bez żadnych bonusów, ale trzy posiłki dziennie rzeczywiście są dobrym pomysłem. Innego żołdu sobie nie wyobrażam, ponieważ nie wiem jak to jest z walutą na Forcie. Podobno w tym roku nie było żadnego "golda".
Ostatecznie można byłoby dać każdemu żołnierzowi cechę "Stały Klient" - wtedy miałby zniżki u najważniejszych dla niego ludzi, np. u karczmarza, kowala, etc.
Sądzę, że gdyby znalazło się parę osób które chciałyby tworzyć wojsko same z siebie, a nie zachęcone profitami, wtedy akcje typu "Wewnętrzny Wróg" byłyby o wiele rzadsze. Wtedy mielibyśmy żołnierzy... Eeee... Umotywowanych ideologicznie, a nie materialnie - osoby, które by nie zdradziły strony do której należą. Jednak bez bonusów mogłoby się zgłosić mniej chętnych.
Wydaje mi się też, że mały zaciąg do woja jest wynikiem tego, że Imperium (Ty pisałeś o garnizonie, ale dobra...) jest traktowane jak chłopcy do bicia - nie wyróżniają się niczym. Gdyby żołnierze mieli prawdziwe mundury zamiast szmat i spódniczek, gdyby maszerowali równym krokiem depcząc wszelki opór, wreszcie - gdyby byli skuteczni, to sądzę że od chętnych nie można byłoby się odpędzić.
Z reguły nie idzie się do grupy której się nie lubi, w tym przypadku należy jedynie zacząć pracę na grupą.

Jednak w jednej kwestii się chyba nie zrozumieliśmy - ja chcę stworzyć oddział Imperium, nie Bretonni, niezależnie od tego jaka będzie załoga garnizonu.
Jeśli dobrze rozumiem, postacie premiowane wchodzą w skład garnizonu, natomiast ja chciałbym stworzyć coś zupełnie poza wymaganiami - gdyby w przyszłym roku garnizonem władało Imperium to fajnie, wsparłbym je. Gdyby Bretonnia - też bym ją wsparł, ale jako Imperialista.
Moja wizja zakłada stworzenie stałej grupy na wzór bractwa rycerskiego, które odtwarzałoby wyłącznie Imperium. Ergo, grupa co roku grałaby jako Imperium.

Nie chcę stworzyć "Załogi Garnizonu", która co roku, zależnie od potrzeb MG, będzie albo Bretończykami albo Imperialnymi.
Obecnie zbieram materiały o strojach Imperium, bawię się wykrojami poszczególnych części strojów, a jeśli uda mi się uszyć mundur, z pewnością podzielę się swoją wiedzą i zrobię jakiś samouczek.
Ale nie dla Bretonni. 8-)
It is what we do best.
We die standing.
Arbogast

Postprzez superzgred » 23 wrz 2010, o 16:20

Armia imperium to fajna sprawa, ale musi ona liczyć przynajmniej 10 osób zbrojnych aby to efektownie wyglądało. W tym roku najemnikow było więcej niż samych imperialnych...
Poza tym ludzie, którzy chcą odgrywać zwykłych szeregowych muszą sie pogodzić z tym, ze czasem nigdzie przez X godzin sie nie ruszą. Dodatkowo dowódca i armia powinni się przed grą dogadać co i jak, bo w tym roku imperium było jednym wielkim zlepkiem ludzi, a nie armią.

Myślę, że warto byłoby od przyszłego roku oprócz dawania listy postaci premiowanych, to dać wymagania do nich. Trochę głupio wyglądał w tym roku sierżant Imperialnych, który był uzbrojony słabiej jak połowa piechurów.

Nie masz odpowiedniego stroju to kicha, zagraj kogoś innego. To popchałoby trochę graczy do przodu pod względem strojów, a strój w cale drogi nie jest, tylko popracować nad nim trzeba trochę.
Pink Powah!
superzgred

Postprzez Jorg » 23 wrz 2010, o 16:55

A ja myślę, że poza takimi właśnie przygotowaniami o których piszecie, to sprawę mogłaby rozwiązać osoba, która będzie miała jaja i poprowadzi tą grupkę.
Wspomnijcie sierżanta Garcie z 2008 roku. Nie dość, że chłopaki miały prawdziwe wojsko to jeszcze zarąbiście się przy tym bawili. No i więcej zadań, eventów. Dodajmy do tego zgraną grupę, która pójdzie w bój za każdym z żołnierzy i legendę, która będzie odstraszała byle chłystka do pyskowania i mamy wojsko jak się należy.
Oczywiście to tylko takie teoretyzowanie z mojej strony, ale są to aspekty psychologiczne o których wydaje mi się, należy pamiętać.
Człowiek człowiekowi wilkiem!
Zombie zombie zombie...
Jorg
Mistrz Gry

Postprzez superzgred » 23 wrz 2010, o 18:30

Na larpie to sa najwazniejsze aspekty, ale nie da się niestety sprawdzić czy ktoś się nadaje czy nie, a rozmów kwalifikacyjnych przeciez nie bedzie, nie ?
Pink Powah!
superzgred

Postprzez Arbogast » 23 wrz 2010, o 20:26

Najprościej byłoby po prostu mianować Kapitanem osobę która ma już doświadczenie i wcześniej się sprawdziła w tej roli, albo po prostu bardzo dobrze opanowała odgrywanie postaci.

legendę, która będzie odstraszała byle chłystka do pyskowania i mamy wojsko jak się należy.

Mówisz o Garcii? Ja go nie znam, dla mnie "legendą, która będzie odstraszała byle chłystka od pyskowania" jest Kapitan Bomba.

Fajnie, że podałeś aspekty psychologiczne, ale to LARP, a nie prawdziwa wojna. Argument, że Kapitanem powinien być napakowany koks tryskający testosteronem (tak sobie wyobrażam gościa któremu się nie pyskuje), jakoś do mnie nie przemawia. Może tacy dowódcy są w Wojsku Polskim, bo są reliktami starego systemu, czy byli, kiedy wojsko było obowiązkowe - cóż, jakoś trzeba było zgnoić tego buntownika który nie zdołał się wymigać od woja, ale... Mówimy o Imperium, które ma armię zawodową. Żołnierz Imperium to osoba która dobrowolnie zgłosiła się na służbę, tym samym akceptując wszelkie niedogodności z tego płynące. Nie wydaje mi się, by osoby które na Forcie będą chciały grać żołnierza będą aż tak tępe, niedorozwinięte czy butne, by nie przestrzegały zasadniczych reguł, gdy nad nimi nie wisi miecz przełożonego.
Właśnie po to należy ustanowić zasady przyjęcia do frakcji - spełniasz je i się podporządkujesz, albo wypad z baru.

PS.:
Panowie, chciałbym sprostować - mówimy o Imperialnych czyli Garnizonie czyli Postaciach Premiowanych, czy może o tej mojej wizji?
It is what we do best.
We die standing.
Arbogast

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum