Fabuła i Postacie Premiowane

Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez kosma » 19 kwi 2010, o 14:43

TADAAA :!: A oto i długo wyczekiwana lista frakcji i Postaci Premiowanych na rok 2010. Najpierw każda frakcja zostaje opisana w kilku zdaniach, aby można było się zorientować co w trawie piszczy. Poniżej znajdują się listy postaci premiowanych. W nawiasie kwadratowym znajduje się liczba aktualnie zajętych postaci łamana przez maksymalną liczbę dostępnych postaci tego typu. W nawiasie okrągłym podane zaś jest ile punktów doświadczenia na początek ma postać zamiast zwykłych 15. Ponadto powracamy do idei listów fabularnych. Jeśli ktoś będzie chciał zagrać postacią premiowaną musi wysłać na maila Mistrzów Gry mg@larpfort.pl historię swojej postaci, w której zawarte musi być to, jak wy widzicie tę postać. Dla przykładu baronet bretoński może być bogobojnym rycerzem bez skazy i zmazy, a może być skorumpowanym sprzedawczykiem. Za historię postaci możecie dostać od 1 do 5 dodatkowych PD na postać. Ponadto, jeśli zdarzy się tak, że ktoś przeżył w zeszłym roku i chciałby kontynuować postać niech to zaznaczy, a również może liczyć na dodatkowe punkty ;) Mistrzowie Gry przed konwentem wyślą wam listy fabularne zawierające questy i zalecenia. Teraz ważna rzecz, nie spodziewajcie się tych listów za szybko, bo MG odpowiadający za nie jakiś tydzień przed konwentem będzie bronił magisterkę więc dopiero po tym czasie będzie je pisał, czyli gdzieś na początku lipca będą dopiero wysyłane. Termin nadsyłania listów ubiega 30 czerwca, listy, które przyjdą później pozostaną bez odpowiedzi. Teraz zapraszam już do lektury :) Ten wątek będzie na bieżąco uaktualniany abyście wiedzieli, które postacie są już zajęte, a które nie.

1. Nekromanci

Jak wiadomo liczba ożywieńców okazała się bardzo duża w czasie bitwy o Reinsfeld. Trupy zmiażdżyły obrońców. Manifestacja zbiegających arcymagów doprowadziła do tego, że miasto zostało zdruzgotane przez żywioły, pojawiła się burza z piorunami, pożar strawił znaczną część zabudowań, ziemia zatrzęsła się i pokryła pęknięciami i rozpadlinami. Kilka dni później Reinsfeld i jego najbliższe okolice zostały zasnute czarnymi chmurami, gryzącym dymem i śmierdzącymi oparami. Ciemność pożera miasto nawet za dnia kryjąc to, co się w nim dzieje i tylko wzmagając lęk wśród tych, którzy zwracają tam oczy. Podróżni zaczęli omijać Reinsfeld szerokim łukiem, roznosząc plotki o grupach nieumarłych pojawiających się coraz liczniej w jego okolicy. Pogłoski niedługo stały się faktem, potężna armia nieumarłych zdobyła odległe o kilkadziesiąt mil miasto Schieldercheim dając wszem i wobec znać o swym istnieniu...

Postacie Premiowane:

Liczmistrz [zajęty] (20PP)
Licze [3/3] (18PP)
Wighty [6/6] (17PP)
Wampir [zajęty] (19PP)
Nieumarli Wojownicy [bez ograniczeń]

2. Armia Imperium

Wiadomość od arcylektora odniosła skutek. Z Altdorfu ruszył cały pułk wojska! Skończyły się przelewki, zawiodły władze prowincjonalne z baronem Otterbeinem na czele, zawiódł fort Merxburg, zawiodła nawet Inkwizycja. Przyszedł czas aby porządek zaprowadziło regularne wojsko. Pytanie tylko czy jest jeszcze co ratować? A jeśli nawet tak to czy warto? W związku z problemami na północy przygotowania do wyprawy szły jednak opieszale... do czasu, aż przyszła wiadomość o zagładzie Schielderheim i armii nieumarłych panoszącej się w samym środku Imperium! Powiały dumne proporce i późnym latem wojsko w równym szyku ruszyło w kierunku splugawionego miasta pod wodzą kapitana. Za piechotą w reiklandzkich tabardach szły dodatkowo oddziały najemne, a także kapłani Morra i Rycerze Pieczęci – zakonnicy tegoż bóstwa specjalizujący się w walce z nieumarłymi. Nie zabrakło także kapłanów Sigmara, a za wszystkimi szedł czarodziej z zakonu światła oraz grupa krasnoludów z Gildii Inżynierów.

Postacie Premiowane:

Kapitan [zajęty] (19PP)
Porucznik [zajęty] (18PP)
Sierżant Weteranów [zajęty] (17PP)
Weterani [1/3] (16PP)
Żołnierze i Zwiad [b.o.]
Kapitan Najemników [zajęty] (18PP)
Najemnicy [2/b.o.]
Kapłani Morra [1/2] (17PP)
Rycerze Pieczęci [0/3] (17PP)
Kapłani Sigmara [1/2] (16PP)
Brightwizard [zajęty] (17PP)
Służba obozowa (kucharze, markietanki, handlarze, rzemieślnicy etc) [1/b.o]

3. Armia Bretonni.

Jak wiadomo Bretonnia to do bólu feudalne społeczeństwo. Zbiegli z Reinsfeld magowie przynieśli tu wieść o śmierci Cykuty. I co z tego? A to że miał on suzerena – hrabiego de Bouilonne. Zgodnie z testamentem Otterbeina - miasto należy do Cykuty, ten nie żyje, a jako że nie miał rodziny włości przypadają seniorowi. Hrabia wysłał więc za góry Szare swych rycerzy pod wodzą swego zaufanego baroneta, który ma objąć tam Namiestnictwo i zaprowadzić ład. Co prawda wie od zbiegłych z Reinsfeld magów o nieumarłych, ale co tam, na każdy pieniądz trzeba przecież zapracować. Ruszyło więc kolorowe rycerstwo ku przygodzie! Z pewną obawą patrząc jednak na podążających za nimi magów – niedawnych rezydentów Reinsfeld.

Postacie Premiowane:

Baronet (19PP) - zajęty.
Rycerze [4/4] (17PP)
Knechci i Zwiad (w tym mile widziane elfy )[1/b.o.]
Arcymagowie [3/3] (18PP)

4. Obóz Banitów

Bandyci, rabusie, mordercy, złodzieje, a także elfy, myśliwi, kłusownicy i wszelkiego rodzaju miłośnicy lasu; każdy kto nie jest darmozjadem i może się do czegoś przydać znajdzie tu dla siebie miejsce. Większość ścigana przez prawo, ale w Reinsfeld teraz nie ma prawa, ani jego przedstawicieli. Są za to trupy i puste miasto. Nie wiadomo co to za grupa, kto do niej należy dokładnie, ani dlaczego obozują tak blisko miasta pełnego nieumarłych. Może właśnie brak przedstawicieli prawa jest powodem? Jaką zbrodnię trzeba jednak popełnić by przed prawem uciekać w kierunku takiego piekła?

Postacie Premiowane:

Herszt Banitów [zajęty] (19PP)
Zielarz/alchemik [zajęty](16pp)
Handlarz/rzemieślnik [zajęty](16pp)
Zwiadowcy [3/3](17pp).
Banici [4/4]

Zgłoszenia/konsultacje pod numerem GG# 3374523
...
5. Krasnoludy.

Grupa wysłana z gildii inżynierów z Altdorfu. Początkowo podróżowała wraz z armią korzystając z jej ochrony w tych niespokojnych czasach. Odłączyli się kilka mil przed samym miastem, zakładając obozowisko w innym miejscu. W międzyczasie dołączył do nich jeden z osławionych krasnoludzkich Zabójców z krwawym irokezem na poznaczonej bitewnymi bliznami głowie.

Postacie Premiowane:

Inżynierowie [2/2] (17PP)
Wojownicy [3/3] (16PP)
Zabójca Trolli [zajęty] (18PP)

6. Chaos – Tzeentch

Mroczne potęgi też mają kilka pomysłów na to jak wykorzystać to, co się stało w Reinsfeld i jak zaprowadzić jeszcze większy chaos. Jak zawsze jednak działania mrocznych kultystów są prowadzone w ukryciu przed innymi... (dlatego też nie rozpisujemy się tutaj szerzej )

Postacie Premiowane:

Kultyści [3/5] (16PP)

7. Zielonoskórzy.
...

Rok 11 mojej ery!
Zwiadowni Chopacy dali cynk o ludzikach na konikach w błyszczących blaszkach, taaa te zawsze co chcą się bić i mają ładne garnuszki, ale my ich wytrzaskać nie raz i garnuszków mieć wiele, nie dwa, nie...t-t.. cz... nie ważne! Więc jako Szef kazałem się zebrać i idziemy tam gdzie oni, a potem ich potrzaskamy!

Rok 11 mojej ery i troche dni później!
Gdzie się podziały koniki to żaden mój Chopak nie wie, ale ja wiem, że to tereny Ostrego Zęba.. go też można potrzaskać, a może i wtedy znajda się koniki... z reszta zawsze się coś znajdzie! Znów będziemy paćkać i obijać i lećieć do młuckowni wrzeszcząc...

Rok 11 mojej ery i troche dni później i parę chwil dalej!
Szef Tuzdug nie cierpi jak ktoś mu przeszkadzać! Przynajmniej Tazdug kogoś dziś nauczył wybierania zębów zmiędzy kamieni! Tera pisząc dalej...

WaAAaaaAAAAaaaaGGGHhhhhhhhh!!!

Postacie Premiowane:

Wódz [zajęty] (16PP)
Szaman (16PP)
Gobliny, orkowie, snotlingi [1/b.o.]
"Tacita bona est mulier semper quam loquens" (Milcząca kobieta jest zawsze lepsza niż mówiąca)
Plaut
Avatar użytkownika
kosma
 
Posty: 688
Dołączył(a): 13 kwi 2008, o 22:22

Re: Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez Konrad » 19 kwi 2010, o 16:56

takie pytanko jesli biore postac premiowaną to mam pisać list z historia postaci czy tylko zgłosić się ze gram np kapitanemi tyle?
Drongnel- Gulasz ze smoka z grzybami jaskiniowymi marynowanymi w mocnym ale
(przełożono z Khazalid'u)
Avatar użytkownika
Konrad
 
Posty: 342
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 15:43
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez kosma » 19 kwi 2010, o 18:31

no przede wszystkim wtedy musisz napisać historię postaci
"Tacita bona est mulier semper quam loquens" (Milcząca kobieta jest zawsze lepsza niż mówiąca)
Plaut
Avatar użytkownika
kosma
 
Posty: 688
Dołączył(a): 13 kwi 2008, o 22:22

Re: Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez kosma » 20 kwi 2010, o 09:42

Uściślam ważną rzecz odnośnie historii postaci, starajcie się ograniczyć tak do 1 strony A4 czcionką 12 bo MG są leniwi i nie chce się nam czytać przydługich historii :P Postawcie na jakość a nie ilość tekstu bo nadmiernie długi tekst będzie obniżał wrażenie a tym samym ilość dodatkowych PD :D
"Tacita bona est mulier semper quam loquens" (Milcząca kobieta jest zawsze lepsza niż mówiąca)
Plaut
Avatar użytkownika
kosma
 
Posty: 688
Dołączył(a): 13 kwi 2008, o 22:22

Re: Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez Leon » 20 kwi 2010, o 11:08

Kosma, mógłbyś mi na priva podesłać jakiś kontakt do Herszta Banitów, cobym sie mógł z nim dogadać i ogólnie popytać.
Avatar użytkownika
Leon
 
Posty: 58
Dołączył(a): 7 lut 2010, o 14:02

Re: Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez Kwi4tek » 20 kwi 2010, o 15:56

Do Herszta : gg # 3374523
Come to the dark side...
Avatar użytkownika
Kwi4tek
 
Posty: 251
Dołączył(a): 10 maja 2008, o 02:22

Re: Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez Ragnald » 20 kwi 2010, o 19:43

hehe gdzies juz widziałem ten numer gg;>

za dobre piwo sprzedam informacje kto jest hersztem bandytów.... yy znaczy banitów;P
Avatar użytkownika
Ragnald
 
Posty: 107
Dołączył(a): 14 kwi 2008, o 11:08

Re: Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez Maska » 20 kwi 2010, o 21:02

ja go sprzedam nawet zapiwo średniej jakości, nie dlatego że go nie lubie czy coś, po prostu chce bć konkurencyjny :D
Sagie baby, konserwy i death metal bez przerwy
Avatar użytkownika
Maska
 
Posty: 1119
Dołączył(a): 30 maja 2008, o 21:52
Lokalizacja: Rybnik

Re: Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez kitsune » 21 kwi 2010, o 10:34

Chcialbym zauwazyc ze ciezko napisac historie postaci na 1 strone A4 gdy sie kontynuuje postac z poiprzedniuego roku, w ktorym dzialo sie tyyyyyyle naraz. :D
Avatar użytkownika
kitsune
 
Posty: 120
Dołączył(a): 27 maja 2008, o 09:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez Kwi4tek » 21 kwi 2010, o 11:45

Zaszła zmiana w postaciach z Obozu Banitów :)
Come to the dark side...
Avatar użytkownika
Kwi4tek
 
Posty: 251
Dołączył(a): 10 maja 2008, o 02:22

Re: Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez superzgred » 21 kwi 2010, o 15:38

Jeżeli dobrze widzę, to jestem wzięty na kapitana najemników ;]
Pink Powah!
Avatar użytkownika
superzgred
 
Posty: 85
Dołączył(a): 12 lip 2009, o 22:17
Lokalizacja: żory/gliwice

Re: Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez Quarties » 21 kwi 2010, o 16:20

A ja na arcymaga. Fuck yea!
Historia wpłynie dzisiaj :)
Nie miecz uczyni z ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola walki.

FORT '10 - gobliński szaman Mord
FORT '11 - gobliński szaman Mord/inzynier gobliński

Fantazjada '11 - Prefekt Szkoły wojny WMO
Avatar użytkownika
Quarties
 
Posty: 44
Dołączył(a): 3 wrz 2009, o 16:13
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez kosma » 21 kwi 2010, o 17:18

Zasadniczo, jeżeli nie dostaniecie odpowiedzi odmownej na waszą historię to znaczy że wszystko przeszło. Zasadniczo 2 lata temu przeszło jakoś 99% historii więc nie macie się chyba czym przejmować ;)
"Tacita bona est mulier semper quam loquens" (Milcząca kobieta jest zawsze lepsza niż mówiąca)
Plaut
Avatar użytkownika
kosma
 
Posty: 688
Dołączył(a): 13 kwi 2008, o 22:22

Re: Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez Quarties » 21 kwi 2010, o 17:54

Zasadniczo tylko zaklepałem miejsce, bo historii nie zdążyłem machnąć wczoraj :oops:
Nie miecz uczyni z ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola walki.

FORT '10 - gobliński szaman Mord
FORT '11 - gobliński szaman Mord/inzynier gobliński

Fantazjada '11 - Prefekt Szkoły wojny WMO
Avatar użytkownika
Quarties
 
Posty: 44
Dołączył(a): 3 wrz 2009, o 16:13
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Fabuła i Postacie Premiowane

Postprzez Konrad » 25 kwi 2010, o 20:01

dochodzę do wniosku że najwyższy czas zacząć bazgrać historie postaci, tylko że jest 1 ale, a mianowicie bardzo pomocna była by do tego mechanika i teraz moje pytanie czy jest jakiś przybliżony termin jej publikacji??
Drongnel- Gulasz ze smoka z grzybami jaskiniowymi marynowanymi w mocnym ale
(przełożono z Khazalid'u)
Avatar użytkownika
Konrad
 
Posty: 342
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 15:43
Lokalizacja: Rydułtowy

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron