FAQ

Re: FAQ

Postprzez Sanath » 21 cze 2009, o 16:58

Rytualy zostaly otwarte, jak w roku ubieglym, wiec mozna improwizowac.

MP to PM, punkty many. Bedzie poprawione. ;)
violets are gray, roses are gray, i'm dead and the color blind.
Sanath
Administrator

Postprzez Mieszko » 21 cze 2009, o 19:36

skrytobójstwo zabiera manę :D? trochę dziwne
Mieszko

Postprzez Misterius » 21 cze 2009, o 20:03

Gram magiem. Czy moja magiczna laska (bez skojarzeń), zabezpieczona otuliną może służyć również jako broń w walce? Swego rodzaju kij bojowy? Niby jest to dozwolone w mechanice i były takie przypadki na zeszłorocznym larpie, ale wolę się upewnić.
Misterius

Postprzez Sanath » 21 cze 2009, o 21:18

Jesli bedzie dobrze przygotowana do walki to tak. Najlepiej jesli bylaby calosciowo wykonana z pianki, czy innego wmiare miekkiego materialu (jak laska zeszlorocznego arcymaga) wtedy ustrzezecie sie przed niespodziewanym banem na bron. Rdzen nie moze byc ciezki.

Mana to energia zyciowa, nie tylko jakas tam moc do rzucania czarow. Spalanie many przez wojownika, odzwierciedla jego zmeczenie, jak i ogranicza jego dzialania.
Sanath
Administrator

Postprzez kitsune » 22 cze 2009, o 05:52

I slusznie, prawdziwa walka wyczerpuje nie tylko fizycznie ale i psychicznie.
kitsune

Postprzez GevarElghinn » 25 cze 2009, o 14:18

http://chomikuj.pl/GevarElghinn
Tu jest zdjęcie mojej broni, jest jeszcze nieskończona dlatego że chciałbym wiedzieć czy rączka też musi być owinięta pianką, głowica młota jest zrobiona 100% z gąbki z materaca owinięta szmatą i szkotem, jest miękka nie uszkadza ciała podczas uderzenia, to co jest nad bronią (część przeznaczona do wyrywania broni z rąk przeciwnika) też jest z tej gąbki i bardzo lekko sklejona szkotem, zapewniam że nie uszkadza ciała, dodatkowo jest zrobiona także z gąbki na spodzie rączki kulka jeśli już jakiś gracz miałby się nadziać na młot od tyłu, nie uszkadza ciała.
Ale sęk w tym że jest to młot dwuręczny i chciałbym wiedzieć czy rączka też musi być owinięta pianką, zapewniam że jak chwyci się go w obie ręce to nie ma bata że ktokolwiek wszedłby na rękojeść z rurki pcv bo nie ma jak, Konrad może potwierdzić bo był przy tym jak go robiłem.
GevarElghinn

Postprzez Roger » 25 cze 2009, o 15:23

Nie ma potrzeby owijania tej rączki pianką bo jeśli dobrze widze to jest ona zrobiona z pcvki. w poprzednich latach też były młoty podobnie zrobione i nikomu sie nie stała krzywda.
Ważne że masz zabezpieczoną dobrze głowice tak żeby nie przebiła sie przez tą warstwe jaką tam masz i oczywiście zakończenie całego badyla ;]
Roger
Mistrz Gry

Postprzez Sanath » 25 cze 2009, o 15:47

woooo ale pala (bez skojazen). Fikusna, ale raczej przejdzie. Potestujecie ja pookladajcie sie troche i niedociagniecia same wyjda :P.
Sanath
Administrator

Postprzez Kreol » 25 cze 2009, o 17:08

Alchemia – Jedni powiadają, że to magia, inni nazywają to chemią. Jedni mawiają, że miłość to przeznaczenie, inni zaś , że to fenyloetyloamina (C8-H11-N)…
zasada: Umiejętność dodatkowo spala X PM w zależności od potęgi specyfiku. Więcej informacji - podręcznik ‘Alchemii, zielarstwa i piekielnych specyfików’.
koszt: 3 PD
wymagania: –

Interesuje mnie o co chodzi z podręcznikiem ‘Alchemii, zielarstwa i piekielnych specyfików’ - można go gdzieś znaleźć w internecie czy zostanie to opublikowane na stronie Fortu???
Kreol

Postprzez Sanath » 25 cze 2009, o 17:12

zostanie opublikowany.
Sanath
Administrator

Postprzez rashild » 5 lip 2009, o 11:51

Cos na temat czarotworstwa sie juz tu pojawiolo, ale mam inne pytanie - czy majac umiejetność czarotworstwa trzeba wydawac punkty nauki na stworzenie jakiegos czaru, czy na takowy jako stworzony przez siebie samego nie trzeba juz zadnych punktow nauki?
rashild

Postprzez michas0019 » 5 lip 2009, o 17:44

Sanath napisał(a):zostanie opublikowany.

Witam.
Jak długo trzeba będzie czekać na opublikowanie "tego' podręcznika, gdyż chciałbym już, co nieco poczytać o alchemii i ważeniu trucizn?
Drugim pytaniem jest jak wygląda (mechanicznie) zbieranie składników na mikstury?
michas0019

Postprzez Konrad » 5 lip 2009, o 19:15

no i jeszcze mnie zastanawia jak działa wygląda wykupywanie umiejętności moc
czy za 1 poziom 2 a potem każdy następny 1
czy może
1poziom 2, 2 poiziom 2+1, 3 poziom 3+1

bo nierozumię tego zapisu tak do końca :oops:
Drongnel- Gulasz ze smoka z grzybami jaskiniowymi marynowanymi w mocnym ale
(przełożono z Khazalid'u)
Konrad

Postprzez randy » 6 lip 2009, o 08:28

tak dokładnie... czyli na 3 poziomy zapłacisz 2+3+4 = 9
randy
Mistrz Gry

Postprzez Sanath » 6 lip 2009, o 08:37

wykupujesz placisz bazowo i otrzymujesz mane. Za kazde kolejne wykupienie koszt wzrasta o 1, czyli 3,4, ecetera.

Co do alchemi to skladnikami sa rosliny zbierane przez graczy. Calkowity zielnik jest gotowy, a rosliny zweryfikowane jako dostepne w okoliczym lesie (wiec nie bedzie problemow z nieosiagalnymi miksturami). Potki i trutki mial doslac mi wczoraj kolega, mysle, ze dzis mi przesle komplet.
Sanath
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum