Modernizacja ogrodu

Pełny offtopic.

Modernizacja ogrodu

Postprzez bakerdonald » 16 kwi 2018, o 11:11

Dzień dobry,

Piszę do was z dosyć specyficznym pytaniem. Mianowicie chodzi o to, że małżonka prosiła mnie abym przygotował jej koło domu ogród zimowy, teraz pytanie ile kosztuje ogród zimowy? Jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o te sprawy i nie mam żadnej wiedzy ani umiejętności manualnych. Zatem muszę dowiedzieć się ile mam szykować pieniędzy. Będę musiał również wynająć jakąś firmę do zrobienia tego projektu. Małżonka bardzo mnie prosiła o to więc chciałbym sprawić jej miłą niespodziankę. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Jeśli ktokolwiek kojarzy markę, która wykonuję profesjonalnie takie rzeczy, to będę też zobowiązany za informację.
bakerdonald

Re: Modernizacja ogrodu

Postprzez eleonka » 22 cze 2018, o 10:08

Wszystko zależy od wielu czynników więc ciężko konkretnie powiedzieć ile to kosztuje. Ja właśnie chciałabym do mojego ogrodu dokupić nową huśtawkę drewnianą. Wydaje mi się, że nawet w zimie będzie to ciekawa opcja. Wczoraj taka wpadła mi w oko: http://www.dedekor.pl/hustawka-drewnian ... a-2-kolory Co myślcie? Będzie dobrze się prezentować?
eleonka

Postprzez aris » 3 paź 2018, o 11:03

Pamiętajcie o dobrych meblach ogrodowych! To jest tak naprawdę podstawa. Ciekawe wyroby z technorattanu są tutaj. Każdy powinien tam coś dla siebie wybrać :)
A ludzie? Czy można oddać ludzi we władanie ludziom? Co w ogóle można im powierzyć, nie obawiając sie, że zniszczą, popsują, skrzywdzą?
aris

Postprzez Hayje45 » 5 paź 2018, o 20:04

Kiedy najlepiej zacząć się brać za te prace?

__

http://tipsport.pl/
Hayje45

Postprzez luizak » 18 lis 2018, o 13:57

Pomysł fajny ale nie należy do najtańszych :D My mamy poprostu na tarasie takie specjalne rolety zamontowane które mozna opuscic jak jest zimno na dworze i dzieki temu siedzisz niby na dworze ale jednak masz cieplo :D Ogolnie nasz taras to taka przyjemna oaza spokoju, mąż zbudował mi drewniany leżak z podpórką na nogi, wszystko ladnie pomalowane i zabezpieczone impregnatem do drewna luxdecor, do tego uszylam sobie poduszke i kocyk i udaje sie tam z kubkiem kakao i ksiazka jak potrzebuje wytchnienia :D pogoda na dworze nie ma znaczenia
luizak

Postprzez Krystianka88 » 19 lis 2018, o 14:56

Mnie marzy się oszklony ogród zimowy w domu. Mogłabym przeznaczyć na to jeden z moich pokoi.
Krystianka88

Postprzez Lukas » 21 lis 2018, o 08:19

Uwielbiam modernizować, burzyć i stawiać na nowo. Jeśli zajmujesz się ogrodem to pamiętaj, żeby ochronić dom przed owadami. Zainwestuj w moskitierę. Ja tak zrobiłam pod wpływem przeczytanego przeze mnie bloga o tej tematyce. Jak chcesz to wejdź tutaj i sam poczytaj na ten temat. Jest tam mnóstwo informacji i porad.
Lukas

Postprzez toto3 » 25 gru 2018, o 11:08

U nas zaczyna się dziać powoli :P przez wiele lat ogród był totalnie pomijany i zapomniany, zupełnie nie zwracaliśmy na niego uwagi. Ale teraz robimy porządek - pozbyliśmy się mrówek (przynajmniej jak na razie). Gdyby ktoś jeszcze miał ten problem, to polecam skorzystać z ich produktów - sklepmonagro.pl są naprawdę bardzo okej
toto3

Postprzez domcia12 » 29 gru 2018, o 09:09

Ogród zimowy to moim zdaniem bardzo fajna opcja jeśli tylko macie odpowiednio do tego przystosowane pomieszczenie. Wygodną sprawą są donice z nawadnianiem - ostatnio czytałam o takich w artykule https://ogrodolandia.pl/rosliny-do-donic-z-nawadnianiem. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne bo nie musimy pamiętać o regularnym podlewaniu, wszystko odbywa się automatycznie. W ogrodzie zimowym, gdzie jest dużo roślin, na pewno dobrze się sprawdzą takie donice.
domcia12

Postprzez chorąży » 29 gru 2018, o 22:35

Prawda jest taka, że koszty można sporo obniżyć, stosując tańsze materiały podczas urządzania
chorąży

Postprzez Pelow » 16 sty 2019, o 22:54

Ogród to prawda wymaga pracy, ale jak sobie czlowiek pomysli o wieczorkach na tarasie latem ze znajomymi to cena pracy jest tego warta. Wszystko powoli - małymi krokami. My dopiero w tym roku wykonczylismy wreszcie taras, z którym mąż bujał sie 3 lata. Ale sie udalo i jeszcze w maju zabezpieczalismy go olejem do tarasów luxdecor przed słońcem i deszczami. I jak sie okazalo bardzo slusznie, bo lato bylo piekne, slonce bardzo intensywne, a kolorek - bez zmian caly czas jak nowy
Pelow

Postprzez Hamal45 » 18 sty 2019, o 12:33

Kiedy najlepiej przeprowadzać takie moderacje?

__

spacery wirtualne poznań
Hamal45

Postprzez ruper » 19 sty 2019, o 17:34

takie rozwiązania w ogrodzie są bardzo fajne i nowoczesne
ruper

Postprzez kuba.kuba » 19 sty 2019, o 21:12

A ogród zimowy to oranżeria?
kuba.kuba

Postprzez Sarna » 22 sty 2019, o 09:55

Najlepiej będzie chyba zlecić takie zadanie odpowiedniej firmie. Ja polecam zajrzeć na stronę https://gardenrangers.pl/, gdzie można znaleźć kontakt do profesjonalistów od ogrodów. Zajmą się oni zmodernizowaniem ogrodu i efekt na pewno będzie w pełni zadowalający.
Sarna

Następna strona

Powrót do Piszta co chceta