Jakie studia

Pełny offtopic.

Re: Jakie studia

Postprzez Rybar » 11 gru 2017, o 09:56

Obrazek
Rybar

Postprzez dago1990 » 11 gru 2017, o 10:20

Ja polecam informaykę :)
dago1990

Postprzez kasiag » 13 gru 2017, o 21:14

Psychologia mało przyszłościowa, ale powinno się wybierać takie kierunki, które nas ciekawią i na które my chcemy iść. Nie ma sensu się zmuszać i iść na to co ktoś inny poleca.
Witam, polecam magnez b6
kasiag

Postprzez mickel » 14 gru 2017, o 17:08

Trudno dzisiaj powiedzieć, co jest lepsze. Kilka lat temu namawiano na marketing czy informatykę, potem było trudno ze znalezieniem pracy. Podobnie mają dzisiaj nauczyciele oraz osób posiadających inny kierunek niż techniczny. Właśnie studia inzynieryjskie, to podstawa w dzisiejszych czasach.
Każdy czasem traci z oczu siebie samego.
mickel

Postprzez Nairda » 24 gru 2017, o 16:23

A może warto popytać o to znajomych? Moim zdaniem to jest naprawdę całkiem niezłe rozwiązanie :)
Być może należę do ludzi nazbyt drobiazgowych
Nairda

Postprzez risky » 19 sty 2018, o 09:50

Myślę,że zdanie znajomych akurat w temacie jest najmniej ważne. Polecam zastanowić się nad dwiema rzeczami:

nad tym czy kierunek nas interesuje. Powinniśmy lubić to co studiujemy. W przyszłości prawdopodobnie będziemy to wykonywali.
oraz nad tym czy kierunek daje przyszłość na ciekawe zatrudnienie.Niby praca jest, ale jeśli chce się znaleźć coś ciekawego to jednak trzeba mieć konkretne umiejętności.

Szkoła policealna Atut ma sporo ciekawych kierunków. Na przykład technik budownictwa. Kliknij tutaj - na stronie jest opis kierunku.
risky

Postprzez Pelow » 26 lut 2018, o 21:44

Też tak myślę, żeby jednak zastanaowić się na własną rękę - co jednemu znajomemu pasuje - innemu już nie będzie... Dla mnie najwazniejsze było to w czym ja się odnajduję, dlatego w sumie zdecydowałam się kosmetologie i nie sugerowałam się dosłownie żadnym podpowiedziami, a było sporo negatywnych. Teraz jestem już na stażu, pracuje w salonie - zarabiam i jednocześnie się uczę. Szefowa ciagle wysyla nas na nowe szkolenia - w marcu mam kolejne z Kerpro z zakresu podologii. Mam fach w rękach i cały czas poszerzam swoje umiejętności
Pelow

Postprzez EwaS » 4 mar 2018, o 17:29

Czasem dobrym wyborem jest rezygnacja ze studiów. Ja studia wyższe skończyłam, ale myślę, że osoby o średnim wykształceniu, które wcześniej rozpoczęły życie zawodowe, pod pewnymi względami mają lepiej ;)
EwaS

Postprzez marconzen » 7 mar 2018, o 14:06

Hm... Ja bym doradził się w tym temacie znajomych. Moim zdaniem jest to dość dobre rozwiązanie :)
W baśniach na całym świecie używa się magii do tworzenia, ale baśnie i postaci są właściwie jedynie obrazem naszej magicznej zdolności. Iluzjonista i magiczna pałeczka to nikt inny, tylko ty i ja.
marconzen

Postprzez adamgie » 8 kwi 2018, o 11:39

Nie mozna tak po prostu polecic komus jakiegos kierunku. Przeciez kazdy z nas jest inny .. ma rozne zainteresowania oraz oczekiwania od przyszlej pracy. Narzucanie na sile swojej wizji czyjegos zycia - jak to czynia czesto rodzice nie prowadzi do niczego dobrego. Taki czlowiek jedynie meczy sie czesto przez reszte swojej kariery myslac o tym co naprawde chcialby robic .. a czego nie robi, ot caly paradoks. Nie rozumiem takze wysylania kogos specjalnie na studia .. szczegolnie, ze sprawdzonych kierunkow jest jedynie garstka. Na szczescie zachodzi spora zmiana w swiadomosci ludzi i zaczynaja wybierac szkoly policealne. Nawet moja znajoma doszla do takiego wniosku po przeczytaniu jednego z artykulow https://zak.edu.pl/aktualnosci/8663-czy ... licealnej- W ten sposob mozna o wiele latwiej ominac pulapke jaka jest brak perspektyw. Przed podjeciem decyzji o udaniu sie na konkretny kierunek wystarczy zorientowac sie czy jest po nim zapotrzebowanie w danej branzy i do dziela. Wazna kwestia jest takze wybranie czegos co da nam w przyszlosci mozliwosc awansu oraz zwiekszenia swoich zarobkow.
adamgie

Postprzez R4donix » 23 maja 2018, o 17:21

Tak owak, później będzie trzeba się dokształcać. Spójrzcie sobie np. na takie certyfikaty http://vccsystem.eu/system-certyfikacji ... -staszych/ :)
W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym
R4donix

Postprzez BoSsSzEfUnIo » 23 maja 2018, o 18:03

JA uważam, że warto się skupić na prawie albo medycynie. Te dwa kierunki obecnie są chyba najbardziej opłacalne. Resztę kierunków można sobie robić tylko hobbystycznie :P
BoSsSzEfUnIo

Postprzez RoboCoPeR » 24 maja 2018, o 10:35

Ja studiowałem administrację i nie żałuję tego wyboru. Obecnie pracuję w urzędzie, pieniądze nie najgorsze i jest całkiem ok :)
RoboCoPeR

Postprzez Iwene33 » 29 maja 2018, o 10:48

Myślę, że bardziej opłacalny zawód czeka Ciebie po wybraniu studiów logistycznych. Teraz ta branża rozkręca się coraz bardziej.
Iwene33

Postprzez mrówa » 29 maja 2018, o 13:25

Raczej prawo. Chociaż to nigdy nie wiadomo.. interesują Cię te dwa kierunki jednakowo? Wybierz coś co Cię interesuje, z doświadczenia wiem że studenci kończą przedwcześnie studiować z uwagi na to że dobrali pod siebie zły i nudny kierunek, który ich nie interesuje.
mrówa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piszta co chceta