Pomysły na Fort 2011

Wszystko inne co związane z konwentem.

Re: Pomysły na Fort 2011

Postprzez Sanath » 18 lut 2011, o 12:46

Ragnald: 20dziesto metrowa palisada.. me likey!:D. Pewnie jakos przewuz sie zalatwi, bylby to swietny dodatek do krajobrazu fortowego :).

Kuziol: Trzymamy kciuki, za samopoczucie malzonki :). Co do konkursu to fajna opcja, jeszcze pewnie bedziemy sie dogadywac osobiscie.
violets are gray, roses are gray, i'm dead and the color blind.
Sanath
Administrator

Postprzez Quarties » 22 lut 2011, o 14:10

To ja się wypowiem co do broni:

Z karimaty (tak, karimaty, można kupować na metry w castoramie albo obi, można też w necie) wycinamy kształt miecza który nas interesuje. Oczywiście w co najmniej 4 warstwach. W dwóch warstwach środkowych wycinamy otwór na pręt z włókna szklanego który pokrywamy klejem. Sklejamy te dwie warstwy. Jak wyschną i wszystko się trzyma sklejamy resztę warstw. W ten sposób powstaje nam piękne trójwymiarowe ostrze. Oczywiście musimy zostawić trochę pręta na rękojeść. Rękojeść polecam z rurki lub z twardej pianki. Jelce, głowice i inne takie wg. uznania. Wszystko pokrywamy powertapem, vel. szkotem, lub latexem. Oto całą tajemnica. Po więcej szczegółów zapraszam na GG: 9282702.

Jak będę miał dostęp to powrzucam linki ze schematami.
Nie miecz uczyni z ciebie wojownika, lecz waleczna dusza i wola walki.

FORT '10 - gobliński szaman Mord
FORT '11 - gobliński szaman Mord/inzynier gobliński

Fantazjada '11 - Prefekt Szkoły wojny WMO
Quarties

Postprzez kuziol » 22 lut 2011, o 15:46

widzialem na youtubie budowe takiego miecza o ktorym piszesz, ale tez na jednym forum pisali ze nadaje sie raczej na 1 larpa, jest dosc slabo wytrzymaly jesli pokryty tylko tasma monterska, pret w srodku mocno pracuje i rozwala strukture, bez odpowiedniego zabezpieczenia moze w koncu rozwalic bron i stac sie grozny. Sam jednak nie testowalem wiec to tylko opinia innych ludzi.
kuziol

Postprzez Sanath » 23 lut 2011, o 10:37

moze sam rdzen zalac tez lateksem, scalilo by to go z gabka? :roll:
Sanath
Administrator

Postprzez kuziol » 23 lut 2011, o 11:05

hmmm mogloby sie i udac ale lateksem sie niczego nie zalewa niestaty, trzeba niestety mozolnie nakladac cienkie warstwy jedna po drugiej, nawet podczas malowania gdzie warstwa schnie pare/parenascie minut jesli nalozymy za grubo lateksu, to moze automatycznie schnac wiele godzin.
Troszke zaczelismy tu juz offtopowac, skonczmy ten temat tu i ewentualnie przeniesmy sie na dzil robienia gratow 8-)

Co do tematu, to nie wiem czy nie bylo juz poruszane, ale zeszloroczna gra do 4 rano jak na moje bylo dosc duzym niewypalem.
2 w nocy na zakonczenie bylaby rewelacyjna pora, ewentualnie jakby jakis GM mial jakis ewencik mozna by przedluzyc, ale zwykle bieganie po lesie o tej porze mijalo sie juz z celem i ludzie sie juz nudzili
Z drugiej strony Baronet odbil miasto :( moze zapewni moc atrakcji w miescie :?:
kuziol

Postprzez kosma » 23 lut 2011, o 15:24

Baronet, Wojska Imperium i krasnoludy (choć tych wielu chyba padło chwalebną śmiercią z łap drakolicza). Ciekawe swoją drogą komu przypadnie miasto w ostatecznym rozrachunku, panom bretońskim czy Imperium :D
"Tacita bona est mulier semper quam loquens" (Milcząca kobieta jest zawsze lepsza niż mówiąca)
Plaut
kosma

Postprzez Sanath » 23 lut 2011, o 18:00

To juz historia na tegoroczny fort ;)
Sanath
Administrator

Postprzez kosma » 23 lut 2011, o 20:00

Ale to już nie moja broszka :twisted:
"Tacita bona est mulier semper quam loquens" (Milcząca kobieta jest zawsze lepsza niż mówiąca)
Plaut
kosma

Postprzez Maska » 23 lut 2011, o 20:12

jak to mówią Historia nas osądzi ;)
Sagie baby, konserwy i death metal bez przerwy
Maska

Postprzez kuziol » 24 lut 2011, o 19:20

Osadza was ci ktorzy miasta nie dostana ;)
kuziol

Postprzez Maska » 24 lut 2011, o 19:33

VAE VICTIS
z luzerami gadać nie będziemy :mrgreen:
Sagie baby, konserwy i death metal bez przerwy
Maska

Postprzez sushi » 10 mar 2011, o 19:33

Siemka Kuziol po ile ten latex leci np.5l.
sushi

Postprzez kuziol » 11 mar 2011, o 17:39

Tu masz przyklad.
http://cgi.ebay.co.uk/Liquid-Latex-Moul ... 2560ce86b0

Musisz liczyc sie z wydatkiem rzedu okolo 30 funtow.
Ale tak jak pisalem, z 5 litrow zrobilem cala swoja zbroje, bron, masce bron i jeszcze nie cala polowa mi zostala, tak wiec bardzo wydajne.
Nie uzywalem zageszczacza.
kuziol

Postprzez sushi » 15 mar 2011, o 08:52

kuziolku więc gdybyś jechał to ja bym reflektował na 5 litrów tego gówna, acha i interesuje mnie jeszcze jedna firma:
http://www.tandyleatherfactory.com/ nie ukrywam że gdybyśmy dostali takie rzeczy szybciej to było by niezmiernie miło pytanie tylko jaki jest koszt przesyłki takiej paczuszki bo ja zapomniałem ile płaciłem jak posyłałem paczkę może ty się orientujesz?
sushi

Postprzez kuziol » 21 mar 2011, o 13:23

ostatnio z paczkami troche lipa sie zrobila, wiekszosc kurierow liczy sobie funta za kazdy kilogram, ale nie mniej niz 20 funtow nawet jesli paczka wazy powiedzmy 2 kilo.
Ewentualnie mozemy zrobic tak ze jesli bylbys zainteresowany czarnym lateksem to mozesz lyknac ten co mam jeszcze na chacie, jest tam tego chyba jeszcze okolo 2 litrow (czyli serio duzo) moze ciut wiecej. Lub mozesz wziac co jest u mnie i zaczac na tym pracowac ja natomiast tutaj kupie kolejny kanisterek plus pigment (do wyboru sa podstawowe kolory) i przywioze ci te 2,5-3 litry krotko przed konwentem.
Problem w tym, ze jezeli przyjade to bede na jakies 3-4 dni przed fortem dopiero w Rybniku. Moze tez sie okazac ze mimo ze mam juz bilety to wcale nie przyjade, a tu jest wiele czynnikow majacych na to wplyw.
No i ostatnie rozwiazanie to ze mozesz skontaktowac sie bezposrednio ze sprzedawca i namowic go na przesylke do Polski. Wielu sprzedawcow wysyla towar za granice wiec nie powinno byc z tym problemu.
Podczas wybierania lateksu nie sugeruj sie jednak prosze niska cena i jakas promocja u kogos.
Poszukaj na necie jaka powinna byc zawartosc czasteczek stalych w tym plynie bo ja juz nie pamietam ile tego bylo, tani lateks ma zazwyczaj ich malo i trzeba nakladac czasami nawet 2 razy wiecej warstw niz tego ciutke drozszego.
Niestaty sprzedawca u ktorego ja sie zaopatrywalem zawinal juz swoj interes :cry:
kuziol

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różne