Pomysły na Fort 2011

Wszystko inne co związane z konwentem.

Pomysły na Fort 2011

Postprzez superzgred » 13 wrz 2010, o 16:54

Może niech ci bardziej pomysłowi gracze podzielą się swoimi ideami na to, jak w przyszłym roku urozmaicić rozgrywkę. Jeszcze się okaże, ze ktoś będzie mieć naprawdę dobry pomysł.

Osobiście wpadł mi do głowy pomysł dotyczący karczmy. Namiot, który stał przy polu namiotowym i lano w nim piwo mogłby być wykorzystany jako karczma. Wprowadziłoby to pewien przepływ wśród graczy oraz pozwoliłoby to zaistnieć czemuś takiemu jak trakt. Zamiast siedzieć ciągle w mieście ludzie musieliby chodzić i jeść/pić. Moim zdaniem urozmaiciłoby to rozgrywkę, bo na trakcie mogą grasować bandyci, a straż ma w końcu czego pilnować
Pink Powah!
superzgred

Re: Pomysły na Fort 2011

Postprzez Ragnald » 14 wrz 2010, o 07:40

proponuje zmienić miejsce pola namiotowego, jak jest to możliwe, leży ono na głównym szlaku a na tej polanie możnaby zrobić coś fajnego jakieś obozowisko/ przystań/karczmę tak jak to opisuje superzgred

wejscie do miasta ustawiłbym w innym miejscu, wejscie skierowane na bar i parking nie jest najlepsze, niektórzy stali samochodami tak że cieżko było dostać się do miasta... psuło to klimat
Ragnald

Postprzez Sanath » 15 wrz 2010, o 19:27

Oba pomysly juz padly na zebraniu organizacyjnym jakis czas temu. Beda podiete starania, aby pole bylo gdzie indziej, a karczma stala w dogodnym miejscu ;).
violets are gray, roses are gray, i'm dead and the color blind.
Sanath
Administrator

Postprzez kuziol » 6 lut 2011, o 19:21

Witam wszystkich.

Na poczatek chcialbym dac znac iz niestety w tym roku nie uda mi sie przyjechac do Polski w czasie fortu tak wiec i nie zobaczymy sie :(

Spodobal mi sie wasz konkurs wiedzy na temat warhammera, ale slyszalem tez ze pytania byly te same co przez ostatni rok badz lata.
Przyloze wiec choc troche swa reke do tego konkursu i licytuje wlasnie dla was ksiazke quizow do warhammera.
Jak mnie jakis tempyc**j nie przebije to przekaze wam ja przez maske.
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 97.c0.m619
Co niektorzy znaja dobrze angielski wiec moga sie chyba na tyle wysilic by cos tam potlumaczyc ;)

Do uslyszenia.
Kuziol
kuziol

Postprzez randy » 10 lut 2011, o 00:33

kiciak zadbał o to żeby pytania były różne i jeśli powtórzyły się pytania to raczej te typowo fortowe bo niektóre to już niezła legenda tak jak od tej edycji strzał z armaty w plecy :P ale mimo wszystko książka quizowa może byc w pyte! :P a ty sie nie migaj tylko kombinuj wszystko żeby przyjechac :P
randy
Mistrz Gry

Postprzez Konrad » 10 lut 2011, o 20:49

Randy nieprawda 2 lata temu pierwsze pytanie jakie wybrałem mialo numerek 4 i brzmiało : Jak nazywa się krasnoludzka twierdza zabójców
w ubieglym roku pierwsze pytanie jakie mój team wybrał to ponownie był numerek 4 i bum pytanie : Jak nazywa się krasnoludzka twierdza zabójców xD

ale nie ukrywam że taka książka może być niezwykle przydatna organizatorom tego konkursu;]
Drongnel- Gulasz ze smoka z grzybami jaskiniowymi marynowanymi w mocnym ale
(przełożono z Khazalid'u)
Konrad

Postprzez Maska » 10 lut 2011, o 22:16

Randy you have failed, idź do garażu i rozdysponuj sobie 50 batów :lol:
Sagie baby, konserwy i death metal bez przerwy
Maska

Postprzez balrok » 11 lut 2011, o 12:00

Panowie co do waszego postu to mam dwie sprawy:
a) wszystkie rzeczy związane z fabułą proszę pisać na email nariusa jest na stronie bojak pochwalicie sie nimi na forum to są dla nas spalone.
b) zapraszam do rzucania pomysłów w strefie mechaniczno organizacyjnej nie obiecujemy że odpowiemy na wszystkie posty ale na pewno je przeczytamy i rozpatrzymy.

Kolejna sprawa jeżeli ktoś ma ciotkę, wujka, matkę, lub kochanka który posiada firmę sklep lub inny podmiot gospodarczy to zapytajcie się ich czy nie chcieliby nas wspomóc (być sponsorami) a każdy kto zorganizuje nam sponsora dostanie zniżkę na konwent lub wejdzie za darmo (zależy od wysokości sponsoringu) i oczywiście naszą wdzięczność (wdzięczność mg bezcenna:) ) i pamiętajcie nie chodzi o tylko pieniądze (chodź to najcenniejsza z możliwych form) szukamy drewna (deski, płyty, opał) tkanin (na stroje, namioty, wykończenia wnętrz, koszulki) skór (w każdej formie) nagród (książki, Kości do gry, podręczniki,laurki itd. ) może ktoś ma usługi (transport, koparka,drukarnia) materiały biurowe, latarki, radiotelefony, baterie, żywność, słonia, siano i koze... słowem wszystko może sie przydać jeżeli chcecie nam pomóc w organizacji fortu w przyszłym roku to, to jest najlepsza forma pomocy jaką możecie nam udzielić.

Piesze o tym bo wieże że, nie tylko organizatorom zależy na jakości kolejnej edycji fortu wieże również że, razem jesteśmy w stanie stworzyć najlepszy konwent w Polsce.

Zapraszam wszystkich do współpracy.

Da Prezes.:)
Nadal pierdole nie robie
balrok

Postprzez kuziol » 11 lut 2011, o 23:03

Randy :) Nie migam sie od przyjazdu tylko fort pewnie bedzie znow w lipcu a moja zona ma termin na 24 lipca. Jakby miala koniec sierpnia to bym z pewnoscia zawital :)
Tamtej aukcji nie wygralem bo jakis psychol mnie przebidowal na przeszlo 7 funciakow plus przesylka, ale juz jade kolejny egzemplarz, cos sie powinno znalezc :)

Co do sponsorow, wiem ze w anglii duzo takich imprez sponsoruje GamesWorkshop, jakby ktos sie poczul na silach i skontaktowal z nimi po angielsku, dajac im moze jakies linki do zdjec i filmikow z fortu, moze i byliby chetni zasponsorowac jakies nagrody czy cos.
kuziol

Postprzez kuziol » 12 lut 2011, o 11:41

Wlasnie przypomnialo mi sie, jak w 3 klasie liceum babka organizowala nam klasowa wycieczke do Anglii, zalatwila nam spore dofinansowanie jak sie nie myle z Zieleni miejskiej w Rybniku.
Siedzibe maja bodajrze na przeciw liceum Powstancoe Slaskich. Dofinansowali wycieczke w zamian za bodajrze pomalowanie lawek na zielono w 2 parkach w Rybniku i jeszcze jakas drobnostke.
Jakby popytac to moze by sie znow na cos podobnego zgodzili albo jakies materialy od siebie dali?

Poszedl bym sie sam popytac ale sami wiecie dlaczego nie moge.
kuziol

Postprzez superzgred » 12 lut 2011, o 15:46

Mam taki pomysł jeżeli chodzi o mechanikę, a mianowicie to o tarcze i formacje z nimi związane. Skoro udajemy, ze kilka patyków to mur nie do przebycia, a otulinowy miecz jest ostry niczym brzytwa, to zacznijmy też udawać, ze 3, lub więcej osób z tarczami, to ciężka przeszkoda. Chodzi o to aby w napadzie furii osoby postury Tigera, czy werwie Angusa nie robiły wejścia z buta i koniec, po murze. Niech pojawi się jakieś rozwiązanie mechaniczne, mówiące o tym.
Pink Powah!
superzgred

Postprzez Maska » 12 lut 2011, o 17:24

linia tarczowników to mur nie do przebicia jeżeli tarczownicy są dobrzy, czytaj trzymają się kupy i rozsypują z byle powodu a takiej ekipy jeszcze na Forcie nie widziałem. jeżeli mur tarcz klęka pod butem atakującego to moim zdaniem strata tarczowników.
Sagie baby, konserwy i death metal bez przerwy
Maska

Postprzez superzgred » 12 lut 2011, o 17:55

Nie zapominaj ze nasze "tarcze" to pianka i ciężko czymś takim zrobić prawdziwy mur nie do przejścia. Gdyby były drewniane nie byłoby kłopotu, a tak musimy to sobie wyobrażać
Pink Powah!
superzgred

Postprzez kosma » 12 lut 2011, o 18:30

mask.rpg napisał(a):linia tarczowników to mur nie do przebicia jeżeli tarczownicy są dobrzy, czytaj trzymają się kupy i rozsypują z byle powodu a takiej ekipy jeszcze na Forcie nie widziałem.

Ja też nie... Ale widziałem na Schwarzwaldzie, ba! Sam byłem częścią tego muru wraz z dwoma krasnoludami. Chyba ze trzy rundy nas szturmowali i nie dało rady nas zerwać :D Da się panowie, tylko że trzeba umieć, i z tym jest problem, i tom nie tylko na larpach bo nawet ekipy rycerskie mają z tym problem na bitwach czy bohurtach, prawie nikt na poważnie nie trenuje szyku, Zgred pewnie wie o czym mówię :D
"Tacita bona est mulier semper quam loquens" (Milcząca kobieta jest zawsze lepsza niż mówiąca)
Plaut
kosma

Postprzez kuziol » 12 lut 2011, o 19:47

Superzgred - Zrob sobie tarcze z 4 warstw 5 warstwowego kartonu (karton - harmonijka - karton - harmonijka - karton) ukladajac warstwy na krzyz zrobisz mocna i wytrzymala tarcze, jak bedzie duza bedzie tez dosc ciezka ale gwarantuje ci ze jesli angus czy tiger na ciebie skocza to wytrzyma bez problemu, tylko czy ty wytrzymasz?
Moja tarcza na larpie byla z 2 warstw 5 warstwowego i 2 warstw 3 warstwowego kartonu i dala rade bez najmniejszego problemu do tego obklejona tasma monterska i pianka izolacyjna oblozona na krawedziach.
Robiac tez taka tarcze proponuje tez oblozyc karton kawalkiem cienkiej skory badz innym materialem od strony gdzie ja trzymamy, niestety tego nie przewidzialem i ze wzgledu na upal mocno sie pocilem a pot wsiakal w wewnetrzna strone tarczy delikatnie rozmaczajac karton, na szczescie nie na tyle by ja powazniej uszkodzic.

Jakby tez ktos mial ochote pobawic sie troche lateksem i mysli o tym powaznie (jest to troche drogi material) to zostalo mi go jeszcze jakies pol kanisterka wiec moglbym go udostepnic.
Dla tych co nie pamietaja, mialem lateksowa zbroje, maczuge i helmik z baranimi rogami. Zostalo mi go na jakies 5-7 lateksowych broni badz jeden komplet pelnej zbroi i broni.

Jakby ktos byl nim zainteresowany to zostawcie mi wiadomosc ale uprzedzam ze jest to czasochlonne, smierdzi amoniakiem i trzeba miec cierpliwosc.(kolor czarny)

P.S. Pytanko jeszcze do MG. Wykorzystywaliscie do czegos jakies elementy mojego ekwipunku i czy on jeszcze zyje?:)))
kuziol

Następna strona

Powrót do Różne